Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Darksiders

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
 
 
 
   

Oyunun başında War’dan bütün güçleri alınıyor ve güçsüz bırakılıyor. Tahmin ettiğiniz gibi amacımız Counsil’in dediklerini yaparak gücümüzü geri kazanmak ve bu şekilde Destroyer’ı yok etmek. Elbette söylemesi yapmasından daha kolay olan bu iş oldukça uzun sürüyor. Oyunda genelde Zelda serilerinde var olan aynı üç tuş komboları kullanılıyor (bazen LB’ye basarak ya da atak tuşuna basılı tutarak bir şeyler yapabiliyoruz ancak bu kombolardan çok çıkmıyor). Anlayacağınız God of War ve benzerlerinde olan “hafif atak, ağır atak” mevzusu yok, bunun yerine X tuşunu ana silahı savurmak, Y tuşunu ise ikincil silahla saldırmak için kullanıyoruz. Aslında fena bir mantık değil ancak yine de dövüş sistemi bu yüzden hiçbir zaman tam olarak monotonluktan kurtulamıyor, bir süre sonra sürekli aynı şeyi yaptığınız hissinden kurtulamıyorsunuz.

Her ne kadar yaratıkların kolunu bacağını parçalasak da dövüş sisteminin çok tatmin edici olduğunu söyleyemeyeceğim, hatta şöyle diyebilirim ki Prototype’da sivilleri ikiye ayırırken nasıl hissettiyseniz burada da öyle hissedeceksiniz, yani bir türlü tam olarak karşınızdaki yaratığı öldürdüğünüz hissini alamıyorsunuz ve bu da oyunun monotonluğunun kırılmasına pek yardımcı olmuyor tahmin edeceğiniz gibi.

[youtube id=”unmdOb2uNR8″ frameborder=”0″ allowfullscreen>

“]

Minimum Sistem Gereksinimleri ;

İşlemci: AMD Athlon 64 Processor 3800+ 2.4Ghz ~ Intel Pentium 4 530 3.0 Ghz Processor
RAM: XP için 1GB, Vista ve Windows 7 için 2GB
Hard Disk: 12 GB
Ekran Kartı: 256 MB veya daha iyisi olmak üzere NVIDIA GeForce 8800/GT220 ~ ATI Radeon X1900

Önerilen Sistem Gereksinimleri ;

İşlemci: AMD Athlon 64 X2 5200+ çift çekirdekli 2.60 Ghz işlemci ~ Intel Core 2 Duo E6420 çift çekirdekli 2.13 Ghz işlemci
RAM: XP için 2GB, Vista ve Windows 7 için 3GB
Hard Disk: 12 GB
Ekran Kartı: 256 MB veya daha iyisi olmak üzere NVIDIA GeForce GTS 240 ~ ATI Radeon HD3870

 

Darksiders BENZER İÇERİKLER
Darksiders YAPILAN YORUMLAR